Simple Membership - en to ar_SA translation catalogue (195 entries)

en: You need to login to view this content.
ar_SA: تحتاج إلى تسجيل الدخول لعرض هذا المحتوى.

en: You are not allowed to view this content
ar_SA: غير مسموح لك بعرض هذا المحتوى

en: You do no have permission to view rest of the content
ar_SA: ليس لديك الإذن لعرض باقي محتوى

en: You need to login to view the rest of the content.
ar_SA: تحتاج إلى تسجيل الدخول لعرض بقية المحتوى.

en: Registration Successful.
ar_SA: تم التسجيل بنجاح.

en: Please correct the following:
ar_SA: الرجاء تصحيح ما يلي:

en: Aready taken
ar_SA: حٌجز بالفعل

en: Available
ar_SA: متوفر

en: User Not Found.
ar_SA: لم يتم العثور على المستخدم.

en: Password Empty or Invalid.
ar_SA: كلمة مرور فارغة أو صالحة.

en: Account is inactive.
ar_SA: الحساب غير نشط.

en: Account has expired.
ar_SA: انتهت صلاحية الحساب.

en: You are logged in as:
ar_SA: أنت مسجل الدخول باسم:

en: Logged Out Successfully.
ar_SA: تم تسجيل الخروج بنجاح.

en: Session Expired.
ar_SA: انتهت الجلسة.

en: Invalid User Name
ar_SA: اسم المستخدم غير صالح

en: Sorry! Something went wrong
ar_SA: المعذرة هناك خطأ ما

en: Membership Level
ar_SA: مستوى العضوية

en: Membership Levels
ar_SA: مستويات العضوية

en: ID
ar_SA: الرقم التعريفي

en: Name
ar_SA: الاسم

en: Description
ar_SA: الوصف

en: Count
ar_SA: العدد

en: Updated!
ar_SA: تم التحديث!

en: Wordpress account exists with given user name. But given email doesn't match.
ar_SA: يوجد حساب وردبريس بهذا الاسم. ولكن البريد الإلكتروني غير متطابق.

en: Wordpress account exists with given email. But given user name doesn't match.
ar_SA: يوجد حساب وردبريس بهذا البريد الإلكتروني. ولكن اسم المستخدم غير متطابق.

en: User name is required
ar_SA: اسم المستخدم مطلوب

en: User name contains invalid character
ar_SA: اسم المستخدم يحتوي على رموز غير صالحة

en: User name already exists.
ar_SA: اسم المستخدم موجود مسبقاً.

en: Password is required
ar_SA: الرقم السري مطلوب

en: Password mismatch
ar_SA: الرقم السري غير متطابق

en: Email is required
ar_SA: البريد الإلكتروني مطلوب

en: Email is invalid
ar_SA: البريد الإلكتروني غير صالح

en: Email is already used.
ar_SA: البريد الإلكتروني موجود مسبقاً.

en: Member since field is invalid
ar_SA: حقل "عضو منذ" غير صالح

en: Access starts field is invalid
ar_SA: حقل "إتاحة الوصول بدأ" غير صالح

en: Gender field is invalid
ar_SA: حقل "الجنس" غير صالح

en: Account state field is invalid
ar_SA: حقل "حالة الحساب" غير صالح

en: Invalid membership level
ar_SA: مستوى عضوية غير صالح

en: Registration Successful.
ar_SA: تم التسجيل بنجاح.

en: Please
ar_SA: أرجو

en: Login
ar_SA: تسجيل الدخول

en: Please correct the following
ar_SA: أرجو تصحيح ما يلي

en: Membership Level Couldn't be found.
ar_SA: مستوى العضوية هذا غير موجود.

en: Email Address Not Valid.
ar_SA: عنوان بريد إلكتروني غير صالح.

en: New password has been sent to your email address.
ar_SA: رقم سري جديد تم إرساله إلى بريدك الإلكتروني.

en: Date format is not valid.
ar_SA: صيغة التاريخ غير صالحة.

en: Access duration must be > 0.
ar_SA: مدة إتاحة الوصول يجب أن تكون أكبر من صفر.

en: Member
ar_SA: عضو

en: Members
ar_SA: أعضاء

en: User Name
ar_SA: اسم المستخدم

en: First Name
ar_SA: الاسم الأول

en: Last Name
ar_SA: الاسم الأخير

en: Email
ar_SA: البريد الإلكتروني

en: Access Starts
ar_SA: إتاحة الوصول بدأ

en: Account State
ar_SA: حالة الحساب

en: Delete
ar_SA: حذف

en: No Member found.
ar_SA: لا يوجد أعضاء.

en: Membership Level Creation Successful.
ar_SA: تم إنشاء مستوى عضوية بنجاح.

en: Updated Successfully.
ar_SA: تم التحديث بنجاح.

en: Role
ar_SA: الدور

en: Access Valid For/Until
ar_SA: الوصول متاح إلى/حتى

en: Plugin Documentation
ar_SA: وثيقة الإضافة

en: General Settings
ar_SA: إعدادات عامة

en: Enable Free Membership
ar_SA: إتاحة عضوية مجانية

en: Enable/disable registration for free membership level
ar_SA: تمكين/تعطيل إتاحة تسجيل عضوية مجانية

en: Free Membership Level ID
ar_SA: الرقم التعريفي للعضوية المجانية

en: Assign free membership level ID
ar_SA: تعيين رقم تعريفي للعضوية المجانية

en: Enable More Tag Protection
ar_SA: إتاحة المزيد من الحماية للوسم

en: Enables or disables "more" tag protection in the posts and pages. Anything after the More tag is protected. Anything before the more tag is teaser content.
ar_SA: تمكين/تعطيل وسم الحماية "المزيد" في المشاركات والصفحات. أي محتوى بعد هذا الوسم سيكون محمي وأي محتوى قبل هذا الوسم سيكون مقدمة.

en: Hide Adminbar
ar_SA: إخفاء لوحة تحكم المشرف

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this box if you want to hide that admin toolbar in the fronend of your site.
ar_SA: يعرض وردبريس شريط أدوات المشرف للمستخدمين المسجلين للموقع. حدد هذا المربع إذا كنت تريد إخفاء شريط أدوات المشرف هذا في مقدمة موقعك.

en: Default Account Status
ar_SA: حالة الحساب الافتراضية

en: Select the default account status for newly registered users. If you want to manually approve the members then you can set the status to "Pending".
ar_SA: حدد حالة الحساب الافتراضية للمستخدمين المسجلين حديثا. بإمكانك الموافقة على الأعضاء يدويا ثم يمكنك تعيين الحالة إلى " قيد الانتظار".

en: Pages Settings
ar_SA: إعداد الصفحات

en: Login Page URL
ar_SA: عنوان URL لصفحة تسجيل الدخول

en: Registration Page URL
ar_SA: عنوان URL لصفحة التسجيل

en: Join Us Page URL
ar_SA: عنوان URL لصفحة الانضمام

en: Edit Profile Page URL
ar_SA: عنوان URL لصفحة تعديل الملف الشخصي

en: Password Reset Page URL
ar_SA: عنوان URL لصفحة تغيير الرقم السري

en: Test & Debug Settings
ar_SA: إعدادات الاختبار والتصحيح

en: Enable Sandbox Testing
ar_SA: إتاحة اختبار Sandbox

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
ar_SA: اتح هذا الخيار لو أردت إجراء اختبار sandbox.

en: Email Misc. Settings
ar_SA: إعدادات البريد الإلكتروني

en: From Email Address
ar_SA: من عنوان البريد الإلكتروني

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
ar_SA: إعدادات البريد الإلكتروني (لإكمال التسجيل)

en: Email Subject
ar_SA: عنوان البريد الإلكتروني

en: Email Body
ar_SA: نص البريد الإلكتروني

en: Email Settings (Registration Complete)
ar_SA: إعدادات البريد الإلكتروني (إتمام التسجيل)

en: Send Notification To Admin
ar_SA: إرسال إشعار إلى المشرف

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
ar_SA: إرسال رسالة إلكترونية إلى العضو عند إضافتها عبر لوحة تحكم المشرف

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
ar_SA:  إعدادات البريد الإلكتروني (إشعار ترقية الحساب)

en: Not a Member?
ar_SA: لست عضو?

en: Join Us
ar_SA: انضم إلينا

en: Active
ar_SA: نشِط

en: Inactive
ar_SA: غير نشِط

en: Pending
ar_SA: قيد الانتظار

en: Expired
ar_SA: منتهي الصلاحية

en: Never
ar_SA: أبداً

en: Registration
ar_SA: التسجيل

en: Member Login
ar_SA: تسجيل دخول عضو

en: Profile
ar_SA: الملف الشخصي

en: Password Reset
ar_SA: تغيير الرقم السري

en: You are not logged in.
ar_SA: أنت غير مسجل الدخول.

en: Simple WP Membership Protection
ar_SA: حماية Simple WP Membership

en: Simple Membership Protection options
ar_SA: خيارات الحماية في Simple Membership

en: Do you want to protect this content?
ar_SA: هل تريد حماية هذا المحتوى?

en: Select the membership level that can access this content:
ar_SA: اختر مستوى العضوية الذي يتاح له الوصول إلى هذا المحتوى:

en: WP Membership
ar_SA: عضوية ووردبريس

en: Settings
ar_SA: إعدادات

en: Add-ons
ar_SA: الإضافات

en: Password
ar_SA: الرقم السري

en: Repeat Password
ar_SA: إعادة الرقم السري

en: Register
ar_SA: سجل

en: Add Member
ar_SA: أضف عضو

en: Create a brand new user and add it to this site.
ar_SA: إنشاء مستخدم جديد تماما وإضافته إلى هذا الموقع.

en: User name
ar_SA: اسم المستخدم

en: (required)
ar_SA: (مطلوب)

en: E-mail
ar_SA: بريد إلكتروني

en: (twice, required)
ar_SA: (مطلوب، مرتان)

en: Strength indicator
ar_SA: مؤشر القوة

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ar_SA: ميح: يجب أن تتكون كلمة المرور من سبعة أحرف على الأقل. لجعله أقوى، استخدم الأحرف الكبيرة والصغيرة والأرقام والرموز مثل! "؟٪٪ ^ & amp؛).

en: Account Status
ar_SA: حالة الحساب

en: Add New Member
ar_SA: أضف عضو جديد

en: Simple WP Membership::Settings
ar_SA: Simple WP Membership::الإعدادات

en: Some of the simple membership plugin's addon settings and options will be displayed here (if you have them)
ar_SA: سيتم عرض بعض إعدادات تخص الإضافات والخيارات في  Simple membership هنا (في حال قمت بإضافتهم)

en: Create new membership level.
ar_SA: إنشاء عضوية جديد.

en: Membership Level Name
ar_SA: اسم مستوى العضوية

en: Default WordPress Role
ar_SA: الدور الافتراضي في ووردبريس

en: Access Duration
ar_SA: مدة إتاحة الوصول

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled
ar_SA: لا يوجد انتهاء صلاحية (صلاحية الوصول لهذه العضوية غير منتهية حتى يلغيها المستخدم نفسه

en: Expire After
ar_SA: انتهاء صلاحية بعد

en: Days (Access expires after given number of days)
ar_SA: يوم/ أيام (انتهاء صلاحية الوصول بعد عدد معين من الأيام)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks
ar_SA: أسبوع/ أسابيع  (انتهاء صلاحية الوصول بعد عدد معين من الأسابيع

en: Months (Access expires after given number of months)
ar_SA: شهر/ أشهر (انتهاء صلاحية الوصول بعد عدد معين من الأشهر)

en: Years (Access expires after given number of years)
ar_SA: سنة/ سنوات (انتهاء صلاحية الوصول بعد عدد معين من السنوات)

en: Fixed Date Expiry
ar_SA: تاريخ انتهاء الصلاحية

en: (Access expires on a fixed date)
ar_SA: (تنتهي صلاحية الوصول)

en: Access to older posts.
ar_SA: الوصول إلى المواضيع القديمة.

en: Only allow access to posts published after the user's join date.
ar_SA: السماح بالوصول إلى المواضيع المنشورة بعد تاريخ الانضمام العضو.

en: Add New Membership Level
ar_SA: إضافة مستوى عضوية الجديدة

en: Simple WP Membership::Add-ons
ar_SA: Simple WP Membership::الإضافات

en: Simple WP Membership::Categories
ar_SA: Simple WP Membership::الفئات

en: First of all, globally protect the category on your site by selecting "General Protection" from the drop-down box below and then select the categories that should be protected from non-logged in users.
ar_SA: أولا، قم بحماية الفئة على موقعك من خلال تحديد "الحماية العامة" من المربع المنسدل أدناه، ثم حدد الفئات التي يجب حمايتها من المستخدمين غير المسجلين.

en: Next, select an existing membership level from the drop-down box below and then select the categories you want to grant access to (for that particular membership level).
ar_SA: بعد ذلك، حدد مستوى العضوية الموجودة من المربع المنسدل أدناه، ثم حدد الفئات التي تريد منحها حق الدخول (على مستوى العضوية المحدد).

en: Edit Member
ar_SA: تعديل عضوية

en: Edit existing member details.
ar_SA: تعديل تفاصيل عضوية موجودة.

en: Username
ar_SA: اسم المستخدم

en: (twice, leave empty to retain old password)
ar_SA: (اترك فراغاً لاسترجاع الرقم السري السابق، مرتان)

en: Notify User
ar_SA: إرسال ملاحظة للمستخدم

en: Edit User
ar_SA: تعديل

en: Edit membership level
ar_SA: تعديل مستوى العضوية

en: Edit membership level.
ar_SA: تعديل مستوى العضوية.

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled)
ar_SA: لا يوجد انتهاء صلاحية (صلاحية الوصول لهذه العضوية غير منتهية حتى يلغيها المستخدم نفسه)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks)
ar_SA: أسبوع/ أسابيع  (انتهاء صلاحية الوصول بعد عدد معين من الأسابيع)

en: Protect Older Posts (optional)
ar_SA: حماية المشاركات القديمة (اختياري)

en: Only allow access to protected posts published after the members's join date.
ar_SA: السماح بالوصول إلى المواضيع المحمية بعد تاريخ الانضمام العضو.

en: Edit Membership Level
ar_SA: تعديل مستوى العضوية

en: Simple WP Membership::Members
ar_SA: Simple WP Membership::العضويات

en: Add New
ar_SA: إضافة جديدة

en: search
ar_SA: ابحث

en: Simple WP Membership::Membership Levels
ar_SA: Simple WP Membership::مستويات العضوية

en: Membership level
ar_SA: مستوى العضوية

en: Manage Content Production
ar_SA: إدارة إنتاج المحتوى

en: Category Protection
ar_SA: فئة الحماية

en: Example Content Protection Settings
ar_SA: مثال إعدادات حماية المحتوى

en: Gender
ar_SA: الجنس

en: Phone
ar_SA: الهاتف

en: Street
ar_SA: الشارع

en: City
ar_SA: المدينة

en: State
ar_SA: المنطقة

en: Zipcode
ar_SA: الرمز البريدي

en: Country
ar_SA: الدولة

en: Company
ar_SA: الشركة

en: Member Since
ar_SA: عضو منذ

en: PayPal Integration Settings
ar_SA: إعدادات الباي بال

en: Enter the Membership Level ID
ar_SA: ادخل الرقم التعريفي لمستوى هذه العضوية

en: Generate Code
ar_SA: إنشاء رمز

en: Generate a Registration Completion link
ar_SA: إنشاء رابط إتمام التسجيل

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
ar_SA: يمكنك إنشاء رابط إتمام التسجيل يدويا وإعطائه للعميل إذا فاته البريد الإلكتروني الذي تم إرساله تلقائيا إليه بعد الدفع.

en: Generate Registration Completion Link
ar_SA: إنشاء رابط إتمام التسجيل

en: OR
ar_SA: أو

en: For All Pending Registrations
ar_SA: لجميع التسجيلات المعلقة

en: Registration Completion Links Will Appear Below:
ar_SA: روابط إتمام التسجيل سوف تظهر أدناه:

en: Send Registration Reminder Email too
ar_SA: إرسال تذكير بالتسجيل على البريد الإلكتروني أيضاً

en: Submit
ar_SA: إرسال

en: Update
ar_SA: تحديث

en: Email Address
ar_SA: عنوان البريد الإلكتروني

en: Reset Password
ar_SA: تغيير الرقم السري

en: Logged in as
ar_SA: تم تسجيل الدخول باسم

en: Membership
ar_SA: عضوية

en: Account Expiry
ar_SA: انتهت صلاحية الحساب

en: Logout
ar_SA: تسجيل خروج

en: Remember Me
ar_SA: تذكرني

en: Forgot Password
ar_SA: نسيت الرقم السري
